O szkole


Fragment biuletynu szkolnego nr 3 z października 1994 roku:

       Wszystkim- bez- wyjątku- uczniom, których poznaliśmy w ciągu ponad 20-letniej pracy pedagogicznej w: Szkole Podstawowej w Szelejewie, Zakładzie poprawczym w Stefanowie, Szkole Podstawowej nr 1 im. Czarnego Legionu w Gostyniu, Szkole Podstawowej nr 19 im. Stanisława Staszica w Poznaniu, Szkole Podstawowej nr 75 im. Powstańców Wielkopolskich w Poznaniu, Zespole Szkół Zawodowych im. Joachima Lelewela w Poznaniu, Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego w Poznaniu i w salach katechetycznych Parafii Św. Marcina w Poznaniu

dedykujemy Tę Szkołę.

       Z imienia wymieniamy Bolka z maleńkiej Szkółki wiejskiej oraz Elżbietę, Maćka i Jacka w ogromnej szkoły na osiedlu dużego miasta, bo oni są najdalej, na pewno na jakiejś planecie, gdzie schronili się, nieoswojeni- jak Mały Książę, przed złym systemem.

       Chcemy być odpowiedzialni za nich na zawsze naszą "szkołą szkół", do której na pewno powrócą, do której już wracają w nowych, radośniejszych wcieleniach.

Irena i Jerzy Kręgielczakowie

RELACJA Z II PIELGRZYMKI FORMACYJNEJ DO RZYMU POD HASŁEM: "NA DROGACH PATRONA SZKOŁY"

"Jeździmy do Włoch, do Ojca Świętego, gdyż pragniemy zasłużyć sobie na nadanie szkole Jego imienia. Być może Jan Paweł II uzna nasze pragnienie. Doceni wspólne starania i cierpliwość... Tegoroczne ferie zimowe spędziliśmy właśnie na szkolnej wycieczce do Włoch. Atmosfera była wspaniała, cudowna pogoda i mnóstwo ...wrażeń, które zapewnił bogaty program wyprawy. Zachwyciły nas zabytki Rzymu i okolic, a także Wenecji. Z głęboką zadumą wspominamy też Monte Cassino. Największym przeżyciem było spotkanie z Ojcem Świętym. Tylko dzięki naszej szkole mogliśmy dostąpić zaszczytu rozmowy z Papieżem. Wszystko to zawdzięczamy naszym dyrektorom- I. J. Kręgielczakom oraz wspaniałemu ojcu Alojzemu, który jest naszym duchowym przewodnikiem i szkolnym prefektem. Nasza szkoła stwarza możliwości do samodoskonalenia się i cieszymy się, że możemy do niej uczęszczać- mówią Kinga Paluszkiewicz, Paulina Włodarczyk i Aleksander Wolski, uczniowie klasy I LO."